Mikropigmentacja

Mikropigmentacja skóry głowy (skalp micropigmentation) jest zaawansowaną, niechirurgiczną i bezpieczną metodą tuszowania łysienia, polegającą na wprowadzeniu w wierzchnią warstwę naskórka pigmentu imitującego naturalne włosy. Mikropigmentacja pozwala w ciągu kilku tygodni zakamuflować szerokiej gamy problemy związane z łysieniem, odzyskać pewność siebie i poczucie świetnego wyglądu. 


Zabieg mikropigimentacji umożliwia uzyskanie efektu świeżo ogolonej głowy, jak również optycznego zagęszczenia rzadkich włosów - co daje wygląd pełniejszej fryzury bez oznak nadmiernej utraty włosów. Dzięki zabiegowi mikropigmentacji możliwe jest także obniżenie lini włosów, ukrycie różnego rodzaju blizn.

Zabieg mikropigmentacji składa się zazwyczaj z 3-4 sesji podczas, których w zależności od indywidualnych potrzeb rekonstruowana jest linia włosów, wypełniane są obszary łysiejące lub zagęszczane obszary o przerzedzonym owłosieniu, kamuflowane są wszelkiego rodzaju przebarwienia i blizny.

 

DLA KOGO?

 

Zabieg mikropigmentacji mogą wykonać  zarówno kobiety i mężczyźni, w każdym wieku, na każdym etapie utraty włosów, niezależnie od koloru i rodzaju skóry.

W szczególności polecana jest dla osób:

 • całkowicie pozbawionych włosów, które chcą uzyskać efekt zdrowej, świeżo ogolonej głowy
 • pozbawionych włosów na szycie głowy lub z cofającą się linią frontalną włosów
 • z widocznym przerzedzeniem włosów
 • cierpiących na łysienie plackowate
 • ciepiących na łysienie plackowate
 • po przeszczepie, u których fryzura jest zbyt rzadka 
 • posiadających blizny po zabiegach, przeszczepach włosów, po uszkodzeniach skóry głowy
 • mających dość noszenia peruk i innych systemów włosów itp.

EFEKT I TRWAŁOŚĆ

 

Efekt zabiegu mikropigmentacji skóry głowy jest bardzo realistyczny, niczym nie różni się od naturalnych mieszków włosowych i jest nierozpoznawalny nawet przez osoby wpatrujące się w skórę głowy. Mikropigmentacja może przypominać wykonywanie tatuażu, jednakże podczas zabiegu używany jest inny barwnik, który wprowadzany jest na inną głębokość, a także stosowany jest inny rodzaj igły. Wykonując zabieg w naszym salonie mają Państwo pewność, że stosujemy najwyżej jakości pigmenty opracowane specjalnie do przeprowadzenia zabiegu mikropigmenacji skóry głowy.

    Mikropigmentacja może przypominać wykonywanie tatuażu, jednakże podczas zabiegu stosowana jest inna, specjalna technika, a także używany jest inny rodzaj barwnika. Wykonując zabieg w naszym salonie mają Państwo pewność, że stosujemy najwyżej jakości pigmenty opracowane specjalnie do przeprowadzenia zabiegu mikropigmenacji skóry głowy.

 

Pigment utrzymuje się ok 2-4 lata i z biegiem czasu, stopniowo jaśnieje


Trwałość jest uzależniona jest to od indywidualnych predyspozycji: 

 • czasu regenerowania naskórka
 • wieku
 • rodzaju skóry (gruba, cienka, łojotokowa, nadmiernie sucha)
 • zażywanych leków, maści sterydowych itp.
 • ekspozycji na promieniowanie słoneczne lub solarium

 

Zanikanie pigmentu przebiega naturalnie, a wprowadzony barwnik nie zmienia koloru. Aby podtrzymać efekt mikropigmentacji konieczne jest odświeżanie zabiegu średnio co 2 lata.

 

 EFEKT ZAGĘSZCZANIA WŁOSÓW: 
 

   


 

KONSULTACJA

Podczas konsultacji wprowadzającej analizowany jest aktualny stan owłosienia, wielkość i stan blizny, stan zdrowia, a także omawiane są wszelkie możliwe przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Podczas konsultacji ustalana jest ilość sesji i czas trwania zabiegu, a także przedstawiana jest indywidualna wycena. Konsultacja jest również momentem, w którym ustalany jest obszar skóry poddany mikropigmentacji, linia frontalna, a także indywidualny kolor pigmentu

 

Aby umówić się na konsultację zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu Hair Expert Mateusz Marek na ul. Hetmańskiej 7/2 lub pod numerem telefonu 535 515 010.
 

 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

 1. Nie należy opalać skóry głowy przed każdym zabiegiem mikropigmentacji. 
 2. Nie zaleca się zażywania leków ze sterydami, retinoidami (pochodne witaminy A), leków rozrzedzających krew- aspiryna, pyraligina, heparyna.
 3. Skóra głowy powinna być zdrowa, bez zadrapań, łojotoku, łuszczycy, wyprysków. Atopowe zapalenie skóry jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.
 4. Efekt naturalnie ogolonej głowy: przed zabiegiem należy ogolić skórę głowy na „zero” - najlepiej uczynić to 2 dni wcześniej, tak aby odrost naturalnych włosów nie był większy niż 1 mm.
 5. Zabieg zagęszczania włosów: w dniu zabiegu należy umyć włosy szamponem, bez nakładania odżywki i innych preparatów do pielęgnacji włosów.
 6. Kamuflaż blizn: przed zabiegiem musi być całkowicie zagojona. W dniu zabiegu należy umyć skórę głowy, bez nakładania preparatów odżywczych

PRZECIWWSKAZANIA 

 1. Infekcje wirusowe i bakteryjne
 2. Aktywna opryszczka
 3. Chemioterapia/radioterapia - tylko w trakcie leczenia
 4. Świeżo przebyty przeszczep
 5. Zła kondycja skóry głowy (np. AZS, poparzenia słoneczne, infekcje grzybicze, łuszczyca, wypryski itp.)
 6. Ciąża i karmienie piersią
 7. Leki sterydowe - w przypadku stosowania maści sterydowej w miejscu, które będzie poddane mikropigmentacji należy odczekać od 6-12 miesięcy od odstawienia leku
 8. Leki rozrzedzające krew
 9. Świeże blizny
 10. Świeża opalenizna
 11. W przypadku cukrzycy, hemofilii, arytmii serca i niezdiagnozowanych zmian skórnych w miejscu aplikacji pigmentu wymagana jest wcześniej konsultacja lekarska

Aby umówić się na konsultację zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu Hair Expert Mateusz Marek na ul. Hetmańskiej 7/2 lub pod numerem telefonu 535 515 010.